Jak zapewne zauważyliście, prace na nowych stronach PK-UKF cały czas trwają, choć nie zawsze efekty są od razu widoczne. Dotyczy to również opracowania wyników zawodów, m.in. SPAC czy Zawodów Letnich.

Na nową stronę Klubu, zostały w znacznej części przeniesione dane ze starej strony, gdzie Piotr SP5QAT bardzo ambitnie zabrał się za stworzenie oprogramowania rozliczającego różne zawody UKF-owe. Włożył w to bardzo dużo pracy i stworzył jeden z najlepszych “robotów” rozliczających zawody. Szkoda, bo niestety proza życia, nie pozwoliła mu na dokończenie tego dzieła. Strona ta w pewnym momencie „stanęła”. Część funkcjonalności jeszcze długo działała, acz coraz częściej brakowało tzw. “kropki nad i”.

Z tych względów aktualny Zarząd podjął decyzję o przejściu na nowe oprogramowanie i pod skróconym adresem www.pk-ukf.pl

Zebrane wcześniej wyniki stanowiły podstawę dla nowej strony SPAC, przy czym niezbędne było skorygowanie wyników. Zaszły niewielkie zmiany punktowe, dotyczące tych uczestników, którzy startowali w więcej niż 9 turach w danym roku i w poszczególnych przypadkach zmieniło to kolejność w finalnym rozliczeniu rocznym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://spac.pk-ukf.pl/ Zostały tu m.in. umieszczone archiwalne wyniki SPAC z lat 2008-2017 jak i odnośniki do dyplomów, których dotychczas z różnych względów nie udało się wcześniej, udostępnić.

Duże podziękowania należą się kolegom Markowi SP7DQR za wdrożenie i „utrzymanie w ruchu” skandynawskiego oprogramowania rozliczającego SPAC, Jackowi SP1CNV za prace redakcyjne związane z działaniem nowej strony, Tomkowi SP5CCC i jego Przyjaciołom, którzy pomogli w przygotowaniu szaty graficznej m.in. dyplomów, jak i szeregu Kolegom, którzy uczestniczyli w testowaniu strony.

Zapraszamy do licznego udziału w tych comiesięcznych spotkaniach eterowych, które poza zabawą w zdobywanie punktów dają też możliwość do przekonania się jakie możliwości tkwią w poszczególnych pasmach. A jak dużo stacji polskich jest w stanie pojawić się na paśmie świadczy dobitnie aktywność w czasie zawodów VHF IARU 2018 (1-2.09.2018), kiedy odnotowano aktywność przynajmniej 190 stacji z SP w paśmie 144MHz ! Październikowa tura SPAC na 70cm zbiegła się ze świetnymi warunkami tropo i to była wyśmienita zabawa.

Namawiamy na korzystanie z okazji, kiedy raz na miesiąc przez 4 godziny ożywa dane pasmo. Zabawa jest na zasadzie fair-play i nie zobowiązuje się uczestników do wysyłania logów. Zawsze są mile widziane. Prosimy o realne raporty bo te dają lepszy obraz tego co się działo.

Michał SP2IQW
Manager d/s Zawodów aktywności SPAC